All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen interactive panel 7 inch ] match 64 Products.
Steel Housing Panel Mounted Industrial High Bright Grade Touch Panel PC 7 Inch
| CPU: | Intel® Celeron J1900 2.0GHz Processor |
|---|---|
| Color: | 16.7M |
| Connectivity: | Wi-Fi, Bluetooth |
4GB RAM IP65 Panel PC 15 Inch Touch Screen Industrial Panel PC
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
PoE Touch Screen Tablet Computer 10 Inch Android 11 For Access Control
| Native Resolution/Brightness: | 1280 X 800 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Access Control, Automation |
| I/O: | PoE, USB, HDMI Output, DC, TF Card Slot |
10 Inch POE Touch Screen Tablet PC Android 9 With LED Halo Light
| Native Resolution/Brightness: | 1280 X 800 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Access Control, Automation |
| I/O: | PoE, USB, HDMI Output, DC, TF Card Slot |
1000nits Waterproof Panel PC Industrial 9.7 Inch IP65 Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Professional 15'' IP65 Touch Screen PC Chassis / VESA Mounting Housing Type
| Housing Material: | Steel Chassis,aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting,panel Mount |
55 Inch Industrial Capacitive USB Touch Screen Open Frame Touch Monitor For Interactive Touch Screen Kiosk
| Model: | ITD55OFT5K1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front |
| Resolution: | 1920x1080/4K |
17 Inch Waterproof Panel PC Resistive Touch Screen IP65 Front Panel
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
15.6" Capacitive Multi-touch Screen Industrial Monitor 16:9 1080P For PC Terminal Koisk
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |
7 Inch Industrie Touch Panel Pc With Fingerprinter For Access / Door Control
| CPU: | Android RK3288, RK3188, RK3368 |
|---|---|
| Memory: | 2G |
| Storage: | 8G |

