All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ touch screen interactive panel 7 inch ] match 64 Products.
IP65 front zero bezel 15" pcap touch panel PC with multi 10 touch points
| Size: | 15" |
|---|---|
| Active Area: | 304.128(H)X228.096(V) Mm |
| Resolution: | 1024X768 |
12.1 Inch PCAP/PCT Touch Panel Computer Windows 7/10 PC With Thermal Printer And Proximity Reader
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB |
| Storage: | 64G SSD |
High Brightness All In One Panel PC 21.5 Inch 4GB RAM Waterproof Panel PC
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
|---|---|
| NAME: | Waterproof Panel PC |
| Brightness: | 1000nits |
Industrial All In One Touch Panel PC 11.6 Inch Android Windows Rugged Tablet
| Model Name: | ITD11PPCT5K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
Fully Integrated 11.6 Inch Industrial Touch Screen Monitor 1920×1080 Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Grey Embedded Touch Panel PC 15'' With Thermal Printer QR Reader Integrated Android 6.0
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
1200nits IP65 Panel PC Durable Industrial Touch Panel PC Panel Mount
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel Mount, VESA Mounting |
RK3399 21.5" Self Service Payment Kiosk 250nits FHD HDMI
| Touch Function: | Brand New Pcap Panel 10 Points Touch Supported |
|---|---|
| Display: | FHD HDMI Signal 1080P |
| Size: | 21.5inch 16:9 |
RK3368 10 Inch Panel PC Android Industrial Tablet With RFID Fully Integrated
| Native Resolution: | 1920 X 1200, 1280 X 800 Optional |
|---|---|
| Applications: | Access Control |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD Card Slot, RJ45,COM Optional |
High Brightness Integrated Buttons Operation Windows Panel PC 21.5”
| Brightness: | 250cd/㎡ |
|---|---|
| Warranty: | 2 Year |
| Resolution: | 1920 X 1080 |

