All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting 15 6 inch lcd monitor ] match 54 Products.
DC12V Industrial LCD Monitor XGA USB Powered Capacitive Touchscreen
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting |
OEM ODM High Brightness Sunlight Readable LCD Monitor Flat Bezel Panel
| Resolution: | 1820 X 1024 |
|---|---|
| Screen Size: | 15",17",19",15.6" |
| Brightness: | 1000nits,1500nits |
7 Inch Panel Mount LCD Monitor With Projected Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 7 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1024×600 |
350nits Flat Panel LCD Monitor Industrial Touch Screen 10 Inch For Robotics
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nits Optional |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC12V Input |
15.6" Capacitive Multi-touch Screen Industrial Monitor 16:9 1080P For PC Terminal Koisk
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |
4K Resolution 43 Inch Curved Monitor PCAP Touch Screen Monitor For Gaming
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Radius Of Curvature: | 1500R |
| Active Area: | 941.184 X 529.416 (mm) |
Industrial Touch Monitor Wide Screen , High Resolution Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Industrial Touch Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Android 6.0 Stretched Bar LCD Monitor 27.6 Inch Shlef Edge Video Strip Ultra Wide
| Housing Type: | VESA Mounting, Brackets Included |
|---|---|
| Application: | Store/Supermarket Shelf |
| MTBF: | 50000Hours |
High Resolution Industrial LCD Monitor / Panel , Touch Display Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Professional Panel Mount Lcd Monitor / Rugged Computer Monitor 50000 Hours MTBF
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Panel Mount Touch Screen Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |

