All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa panel pc touch screen ] match 363 Products.
Fanless Rugged Panel PC 15 inch Fully Sealed Touch Computer
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
IP67 Rugged Panel PC 7" Computers Touch Screen Intel I5 10210u
| CPU: | Intel Core I5-210u, Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 7" |
TFT Display Waterproof Panel PC High Definition 17 Inch IP65 Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis,aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting,panel Mount |
| MTBF: | 50000Hours |
86 Inch 4K Panel Mount Touch Screen Monitor True Flat Surface With OPS Pluggable PC
| Material: | Aluminum Profile And Steel Back Chassis |
|---|---|
| Inputs: | VGA, DVI, HDMI |
| Touch Type: | PCAP Touch/IR Touch |
6.5" All In One Touch Panel PC Industrial Touch Screen HMI Windows 10 IoT
| Native Resolution: | 640×480 |
|---|---|
| Brightness: | 500nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5 |
Stainless Steel 316L Rugged Panel PC IP67 Rated M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 23.8", 24" |
55" All In One Smart Industrial Touch Screen Computer Panel PC Android Windows System
| IP Rating: | IP65 Front |
|---|---|
| Touch: | Pcap 10 Independent Touch Points |
| Certification: | CE, FCC, RoHS Compliance |
Durable 15" Industrial Touch Panel PC All In One AIO X86 Steel Chassis Housing Material
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
| MTBF: | 50000Hours |
1280x800 1000nits Fanless Industrial Panel Pc DC9-36V For Vehicle
| Native Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
VESA 15.6 Inch Industrial Panel Pc 350nits Waterproof Android Tablet PC
| CPU: | ARM Quad Core RK3288 RK3368 RK3399,WINDOWS Optional |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Input/Output: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 6× USB;1 × RJ45 LAN;1 × DC 12V Ethernet 10/100/1000M; |

