All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa panel pc touch screen ] match 363 Products.
15.6" Rugged Stainless Steel Industrial Panel PC For Outdoor Use
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
IP69K Waterproof 13.3" HMI Panel PC Stainless Steel M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 5th Gen. ~10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 13.3" |
7" Industrial Resistive Touch Panel PC Freescale Cortex I.MX6 CAN BUS 4G WIFI GPS SIM TF Card Slot DC9-36V for vehicle
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mount, Embedded Mount |
10.1inch Vehicle use PCAP Freescale Linux Touch Panel PC CAN BUS 4G WIFI GPS DC110V optional
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mount, Embedded Mount |
Aluminum FCC 17" HMI Touch Screen Industrial Pc 1280x1024
| Processor: | Intel J1900/i3/i5/i7 |
|---|---|
| Ethernet: | 2XRJ45 |
| OS Support: | Windows 7/8/10,WINCE,Linux |
500nits 1024x768 Android Panel PC 12.1" Android Touch Screen Computer
| Native Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 Optional |
|---|---|
| Brightness: | 500nits, 1000nits 1500nits Optional |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD Card Slot, RJ45,COM Optional |
15inch HMI CNC Automation Industrial Touch Panel PC
| Processor: | Onboard Intel Celeron J1900/4th 6th/7th/8th Gen.Core I3/i5/i7 CPU |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3 4GB/8GB |
| Storage Disk Driver: | 1xMSATA,1XSATA,1XM.2 |
25ms DDR3 4GB HMI Touch Screen PC Realtek ALC662 All In One PC
| Processor: | Onboard Intel Celeron J1900/4th 6th/7th/8th Gen.Core I3/i5/i7 CPU |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3 4GB/8GB |
| Storage Disk Driver: | 1xMSATA,1XSATA,1XM.2 |
21.5" Fanless Industrial Touch Panel PC Computer I5-10310U Die Casting Aluminum Housing
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing Fanless |
|---|---|
| Communication: | 4G, 5G, WIFI, BT |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
10.4" Industrial HMI Touch Panel PC Fanless Operation IP65 Front GPIO
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |

