All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa panel pc touch screen ] match 363 Products.
High Performance Touch Panel PC 12.1'' Widescreen With 50000 Hours' Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 261.12(H)×163.2(V)mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Embedded Mount Industrial Touch Screen Monitor With 10 Multi Touch Points
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
J1900 CPU Waterproof Panel PC 15.6 Inch Industrie PC Touchscreen IP65
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
High Resolution 800x600 Waterproof Panel PC Industrial IP65 Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
SCADA 250nits 17.3" Panel Mounted Panel PC 1920x1080 SCADA
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
IP52 Fanless Industrial Touch Panel Pc With RFID NFC Reader
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 |
| Processor: | ARM, Ntel J1900, Intel I3/i5/i7 |
20W 350nits Industrial Touch Screen PC 13.3" 1600MHz With -20~70℃
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | RK3288, RK3399, Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
1280X1024 SS Rugged Industrial Panel PC 45W Resistive Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |

