All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa panel pc touch screen ] match 363 Products.
Industrial 12.1" Touch Panel PC 300 Nits 800x600 PCAP Flat Bezel
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 800 X 600 (1024 X 768 Optional) |
RFID NFC Touch Panel PC 350nits 30W PCAP For Visitor Management
| Native Resolution: | 1024×768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel Z8350, ARM, Intel I3/i5/i7 Optional |
10 Inch 1280X800 SUS316L Android Panel Pc NEMA4x For Beverage Industry
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.1" |
QR Reader 12.1 Inch Lcd Panel Pc 1000nits Waterproof Touch Computer
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
15in Linux PoE Android Panel PC Waterproof Touchscreen Computer RK3399
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing, Stainless Optionaal |
| Screen Diagonal: | 15" |
1000nits 316L Stainless Steel Panel PC Android Windows Based 15.6in
| CPU: | ARM Based RK3288, RK3399; X86 Based Intel J1900, I3/i5/i7 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 15.6" |
| Brightness: | 300nits, 1000nits Optional |
18.5" IP65 Panel PC Fully Sealed NEMA4 SUS304 High Brightness Outdoor Touch PC
| CPU: | Android, Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 |
| Screen Diagonal: | 18.5" |
Industrial Touchscreen Android Tablet 8 Inch PoE Panel PC For Automation
| Native Resolution/Brightness: | 1024 X 768, 1280x 800 OPTIONAL 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
RK3399 Open Frame Panel PC Android 11 With GPS 4G Module Bluetooth
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
Medical 15.6" Touch Panel PC HMI PoE For Healthcare Facilities Access Control
| Native Resolution: | 1920×1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900 Quad Core, Intel I3/i5/i7 |

