All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa panel pc touch screen ] match 362 Products.
OEM 13.3”PCAP Touch Panel PC with RFID & QR & Printer, Intel J6412 Industrial HMI LCD Touch Display Panel PC Touch Screen All-In-One Mini Computer
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 10 working days |
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
NFC Card Reader Industrial Panel Pc Touch Screen For Self Service Kiosk
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
21.5 Inch FHD Industrial PC Touch Screen Monitor HDMI Input DC 9-36V Input
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC9-36V Input |
Rugged IP65 IP66 Industrial LCD Monitor PC Touch Screen Panel Module
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
400nits 3840x2160 Industrial Pc Touch Screen 86in 4K DP Port
| Native Resolution: | 3840 X 2160 |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Input: | VGA, DVI, HDMI Inputs DP Optional |
1000nits 1024x768 Industrial Hmi Touch Panel VESA With GPIO Windows
| Native Resolution: | 800x600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
IP65 Front 27 Inch Vesa Mount Pc Touch Screen Computer 300nits
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 27" |
Full HD Industrial Panel PC Touch Screen 1920×1080 Panel Mount Housing Type
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 293.76(H)×165.24(V) Mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
DC 9-36V Hmi Embedded Touch Panel PC 1024x768 With GPIO
| Native Resolution: | 800 X 600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
10.1" Widescreen Industrial Panel PC Touch Screen Android Android RK3288 CPU
| Screen: | 10.1 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280x800 |
| CPU: | Android RK3288 |

