All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa panel pc touch screen ] match 362 Products.
VESA 12.1 Inch 500nits Industrial Hmi Panel 55W Touch Screen
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
17" IP69k Rugged Touch Screen PC Rating Stainless Steel Enclosure
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 17" |
TFT Industrial All In One PC Touch Screen 7'' Linux Fanless Intel J1900/Z8350
| CPU: | Intel J1900 Quad Core 2.0Ghz, Intel Z8350 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 64G SSD Max. 1TB |
9.7 Inch Rugged Touch Screen Monitor / Rugged Lcd Displays With Embedded Mount
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Rugged IP67 Stainless Steel Industrial Panel Mount Touch Screen PC Intel J1900/I3/I5/I7
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
|---|---|
| CPU: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
| Serial Port: | 1XCOM |
43" Flat Panel Mount Touch Screen PC Android VESA Mount Built In RIFD NFC Fingerprint
| CPU: | RK3368 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 43" |
| Brightness: | 400 Nits |
12.1 Inch XGA 1500nits Android Touch Screen Pc Outdoor Full IP67 40W
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
Professional Panel Mount Lcd Monitor / Rugged Computer Monitor 50000 Hours MTBF
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Panel Mount Touch Screen Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Professional 15'' IP65 Touch Screen PC Chassis / VESA Mounting Housing Type
| Housing Material: | Steel Chassis,aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting,panel Mount |
Full Waterproof IP66 Panel PC 15" VESA Mount 1500nits LED Backlight
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |

