All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa pc industrial touch screen ] match 314 Products.
High Efficiency Open Frame LCD Monitor 1920*1080 For Kiosks Vending Machines
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
5.7inch Industrial LCD Monitor With Touch Optional 50000Hours MTBF
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
8.4" industrial chassis LCD touchscreen monitor with VGA, DVI, HDMI input for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
21.5 inch industrial chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA,DVI, HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
DC12V 19in Industrial Android Panel PC Fully Enclosed Dustproof SATA
| Input Voltage: | DC12V 2.0 |
|---|---|
| Operation/Power Saving: | 30-50W |
| Mounting: | VESA Mount |
7" HD Open Frame LCD Monitor Displays 300 Cd/M² With HDMI Input , Black / Silver Color
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Professional Industrial LCD Monitor Touchscreen With Viewing Angles
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
| MTBF: | 50000Hours |
RFID Card Reader Rugged Panel PC 300 Nits Brightness NFC Wifi Terminal Machine
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 Nits |
| CPU: | RM Quad Core RK3288 |
SCADA 250nits 17.3" Panel Mounted Panel PC 1920x1080 SCADA
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
VESA 15.6 Inch Industrial Panel Pc 350nits Waterproof Android Tablet PC
| CPU: | ARM Quad Core RK3288 RK3368 RK3399,WINDOWS Optional |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Input/Output: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 6× USB;1 × RJ45 LAN;1 × DC 12V Ethernet 10/100/1000M; |

