All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
7 Inch Panel Mount LCD Monitor With Projected Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 7 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1024×600 |
15 Inch 50W 1024X768 SS316L Rugged Panel PC For Food Industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Up To 10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 15" |
LPCM RK3288 Industrial Panel Pc 13.3 Inch FHD Touch Screen
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame, Steel Back Chassis |
| Screen Diagonal: | 13.3" |
Intel J1900 Fanless Touch Panel PC 1024 X 768 10 Inch Full Sealed
| CPU: | Intel J1900, Qud Core 2.0GHz |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
7inch Linux Touch Panel PC Freescale ARM Cortex A9 I.MX 6 CANBUS For Transportation
| Native Resolution: | 1024×600 |
|---|---|
| Brightness: | 500nits, 1000nits Optional |
| Processor: | Freescale Cortex I.MX6 Quad Core A9 |
21.5" IP65 Panel PC Display And Wide Operating Temp Stainless Steel Waterproof AIO
| Packaging Details: | foam,master carton |
|---|---|
| Delivery Time: | a month |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
Full Waterproof IP66 Panel PC 15" VESA Mount 1500nits LED Backlight
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
32 Inch Industrial Touch Screen Monitor 1920*1080P IP65 Front Panel
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Name: | Waterproof Touch Screen Monitor |
Industrial Grade Touch Screen Monitor , Flat Bezel Industrial Touch Display
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
24 Inch IP65 Panel PC Sunlight Readable Panel PC Steel Chassis With J1900 CPU
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |

