All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 497 Products.
Open Frame PC Touch Screen Panel Computer With 6×RS232/422/485 2×RJ45 For Automation
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
350nits Android 7.1 Industrial Panel Pc 15.6 Inch PCAP Touch Screen
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Aluminum Back Casing |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
DC12V 19in Industrial Android Panel PC Fully Enclosed Dustproof SATA
| Input Voltage: | DC12V 2.0 |
|---|---|
| Operation/Power Saving: | 30-50W |
| Mounting: | VESA Mount |
PCAP 350nits Pc Touch Screen Computer Bezel Free PoE For Home Automation
| Native Resolution: | 1280×800 Or 1920×1200 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel Z8350 |
Waterproof Touch Screen Monitor 15 Inch 1500cd/m2 For Outdoor Displays
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 1500cd/㎡ |
| I/O: | All In One Cable With HDMI Input, USB Port, DC Input |
RK3368 10 Inch Panel PC Android Industrial Tablet With RFID Fully Integrated
| Native Resolution: | 1920 X 1200, 1280 X 800 Optional |
|---|---|
| Applications: | Access Control |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD Card Slot, RJ45,COM Optional |
15.6" Android Touch Screen Computer White Color Medical Tablet For Hospital
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080, 350nits |
|---|---|
| Applications: | Medical, Hospital |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
Industrial Touchscreen Android Tablet 8 Inch PoE Panel PC For Automation
| Native Resolution/Brightness: | 1024 X 768, 1280x 800 OPTIONAL 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
IP65 Industrial Panel PC With 8th Generation Intel Core Processor
| Packaging Details: | foam,master carton |
|---|---|
| Delivery Time: | a month |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
Customized Panel PC 19 Inch HMI Button Controller Self Locking Reset Buttons For CNC PLC Equipment
| CPU: | Intel Core I7 |
|---|---|
| Size: | 19-inch |
| Native Resolution: | 1280x1024 |

