All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
Fanless Industrial Touch Panel PC Dimming Control 0-100% For Marine Maritime
| Native Resolution: | 1280×1024 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits, 1500nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5/i7 4th~11th Gen. |
Slim Mini Touch Panel PC 10.4" Industrial All In One Wide Voltage Power Supply
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |
IP67 Rugged Panel PC 7" Computers Touch Screen Intel I5 10210u
| CPU: | Intel Core I5-210u, Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 7" |
1920×1080 Industrial Touch Screen Computer Flat Bezel 300 Nits Brightness
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
|---|---|
| Touchscreen: | Resistive, PCAP |
| Power Input: | DC 12V |
Industrial Touch Screen Computer Android OS Windows Panel PC DC 12V
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 152.4(H)×91.44(V) Mm |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Industrial Chassis Touch Panel PC 12.1" / IP65 Touch Screen PC FCC RoHS Standard
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 246.0(H)×184.5(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
Kiosk Engineering Industrial Touch Screen PC , Industrial Panel PC 19 Inch
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 376.3(H)×301.1(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 19" |
High Resolution 800x600 Waterproof Panel PC Industrial IP65 Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Aluminum Alloy Rugged Panel PC Industrial Panel Computer Waterproof Dustproof IP68
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
43'' Multi Touch LCD HD All In One Fanless Touch Panel PC High Brightness PCAP Panel Mount J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

