All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 494 Products.
10.1" Industrial Touch Screen Panel PC Intel J6412 IP65 Front Panel Mount / VESA Mounting
| Housing Material: | Aluminum Housing |
|---|---|
| Housing Type: | Panel Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
10.1" Industrial Touch Screen PC Linux Ubuntu 18.04 14bit GPIO PCAP Touch Panel
| Native Resolution: | 1280×800 |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 5th, 6th, 7th, 8th Gen. |
Embedded Touch Screen Panel PC 19" Recessed Mounting HMI Touch Panel
| Material: | Metal Aluminum |
|---|---|
| Brightness: | 250cd/m2 |
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,Android |
Full Waterproof IP65 IP66 Touch Screen Panel PC ARM Quad Core
| Products Status: | Stock |
|---|---|
| Cpu: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
| Resolution: | 1280*800 |
Embedded Touch Screen Panel PC 19'' Intel Core I5-7200U 2.5GHz TFT LCD Industrial PC
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 19" |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |
10 Inch POE Touch Screen Tablet PC Android 9 With LED Halo Light
| Native Resolution/Brightness: | 1280 X 800 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Access Control, Automation |
| I/O: | PoE, USB, HDMI Output, DC, TF Card Slot |
21.5 Inch FHD Industrial PC Touch Screen Monitor HDMI Input DC 9-36V Input
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC9-36V Input |
27 Inch IP65 Panel PC Industrial Touch Screen PC 4GB RAM With Steel Chassis
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Industrial Resistive Capacitive HMI Touch Panel PC Button Integrated
| CPU: | Intel Celeron, Core |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Casing |
| Screen Diagonal: | 15" |

