All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
15.6'' Flat Touch Android Panel PC High Brightness With NFC/RFID PCAP VESA
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |
ITD 10.4 Inch Industrial Grade Touch Screen Interactive Panel LCD Aluminum Housing PCAP
| CPU: | Intel® Celeron J1900 2.0GHz Processor |
|---|---|
| Color: | 16.7M |
| Connectivity: | Wi-Fi, Bluetooth |
High Resolution Capacitive Industrial Touch Screen Monitor 19'' IP65 Front Panel
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Industrial Lcd Screen Touch Display 19 Inch With OSD Menu On Front Bezel
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel With OSD Menu |
|---|---|
| Brightness: | 250nits, 350nnits, 1000nits, 1500nits Optional |
| I/O: | VGA, DVI, HDMI Inputs, USB Port, DC 9-36V Input |
1280*1024 Waterproof Panel PC Industrial IP65 50000 Hours Long Lifetime
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| NAME: | Industrial IP65 Waterproof Panel PC |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
PoE Touch Screen Tablet Computer 10 Inch Android 11 For Access Control
| Native Resolution/Brightness: | 1280 X 800 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Access Control, Automation |
| I/O: | PoE, USB, HDMI Output, DC, TF Card Slot |
6.5 Inch Waterproof Panel PC Industrial IP65 Capacitive Touch Screen For HMI
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Open Frame IP65 Panel PC 12.1 Inch Capacitive Touch Screen Industrial Panel Mount PC
| Name: | IP65 Panel PC |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
17" IP69k Rugged Touch Screen PC Rating Stainless Steel Enclosure
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 17" |
Durable IP65 Panel PC Industrial 65'' Panel Mounted Touch Screen PC
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |

