All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 494 Products.
12.1'' Industrial Touch Monitor 800*600 Resolution 50000 Hours' Lifetime
| Name: | Industrial Grade LCD Panel |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
10.4 Inch Rugged Full IP67 NEMA 4x Marine Panel PC 1024x768
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
1024x768 1000nits Pc Panel Touch Screen Linux Ubuntu 18.04 Linux
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
10 Inch 1280X800 SUS316L Android Panel Pc NEMA4x For Beverage Industry
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.1" |
TFT 28.5'' Stretched Bar LCD Display Industrial Touch Screen Monitor
| Type: | TFT |
|---|---|
| Size: | 28.5" |
| Pixel Pitch: | 0.36375x0.36375mm |
400nits 3840x2160 Industrial Pc Touch Screen 86in 4K DP Port
| Native Resolution: | 3840 X 2160 |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Input: | VGA, DVI, HDMI Inputs DP Optional |
55 Inch Industrial Capacitive USB Touch Screen Open Frame Touch Monitor For Interactive Touch Screen Kiosk
| Model: | ITD55OFT5K1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front |
| Resolution: | 1920x1080/4K |
19 Inch Industrial Touch Screen Monitor Display High Resolution LCD Monitor With IP65 Front
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
15.6" Capacitive Multi-touch Screen Industrial Monitor 16:9 1080P For PC Terminal Koisk
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |
8" Industrial Touch Screen Computer 800*600 Resolution Long Lasting Cycle
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |

