All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
10.4" Industrial HMI Touch Panel PC Fanless Operation IP65 Front GPIO
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |
15.6" Rugged Stainless Steel Industrial Panel PC For Outdoor Use
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
IP69K Waterproof 13.3" HMI Panel PC Stainless Steel M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 5th Gen. ~10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 13.3" |
15inch HMI CNC Automation Industrial Touch Panel PC
| Processor: | Onboard Intel Celeron J1900/4th 6th/7th/8th Gen.Core I3/i5/i7 CPU |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3 4GB/8GB |
| Storage Disk Driver: | 1xMSATA,1XSATA,1XM.2 |
Industrial Grade 19.5'' Integrated Buttons Panel PC with PCAP Touch RK3288
| I/O: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 4× USB; 1 × USB OTG(Optional); 1 × COM(Optional); 1 × TF Card Support 8~128GB |
|---|---|
| Contrast Ratio: | 1000:1 |
| Operating Temperature: | (-20~70℃) |
10.4" industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor Display with VGA,DVI,HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
HD 13.3" Industrial Grade Touch Screen Monitor Steel Chassis Zero Bezel Design
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Name: | Panel Mount Monitor |
Full HD Industrial Computer Monitor / Energy Saving IP65 Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Zero Bezel 49" Pcap Flat Touch Screen Monitor Multi 10 Touch Points IP65 Front
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Feature: | Full HD |
10.4 Inch Panel Mount Touch Screen Monitor XGA 1024×768 USB Powered Displaylink Chip
| Housing Material: | Rugged Metal |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Native Resolution: | 1024X768 |

