All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 502 Products.
IP65 Front 27 Inch Vesa Mount Pc Touch Screen Computer 300nits
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 27" |
ITD 7-65inch Rugged Industrial LCD touch display panel pc touch screen
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
VESA 15.6 Inch Industrial Panel Pc 350nits Waterproof Android Tablet PC
| CPU: | ARM Quad Core RK3288 RK3368 RK3399,WINDOWS Optional |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Input/Output: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 6× USB;1 × RJ45 LAN;1 × DC 12V Ethernet 10/100/1000M; |
CE FCC RoHS Rugged IP66 IP65 Panel PC High Brightness 1000cd/㎡
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Brightness/ Contrast: | 1000cd/㎡/1400:1 |
| Compliance: | CE, FCC, RoHS |
15" HMI Panel PC NEMA 4/ IP65 Front X86 Fanless GPIO Industrial Touch Panel Computer
| CPU: | Intel Celeron J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Chipset: | Intel Bay Trail SoC |
| Active Area: | 304.128(H)×228.096(V) |
11.6'' Android Flat Panel PC PCAP High Brightness Panel PC With NFC/RFID
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |
15" Rugged Industrial Grade Lcd Monitors , Panel Mount Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Industrial Lcd Panel |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Industrial Touch Screen Display Monitor / 65 Inch Lcd Monitor With Toughened Glass Front
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
22 Industrial Touch Screen Computer Displays High Definition For Industrial Control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Projected Capacitive Panel Mount Touch Screen Monitor Full HD 1080P 11.6" VESA Mount Integrated PC Optional
| Resolution: | 1920X1080 |
|---|---|
| Operating Temperature: | 0-50 C |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H)mm |

