All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 502 Products.
10.1inch Vehicle use PCAP Freescale Linux Touch Panel PC CAN BUS 4G WIFI GPS DC110V optional
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mount, Embedded Mount |
12.1'' PCAP Zero Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless with Halo LED light strip
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.1 Inch Industrial Rugged Tablet PC Windows 10 With Fingerprint
| Native Resolution: | 1920x1200, 700nits |
|---|---|
| Processor: | Intel® Celeron® Processor N5105 |
| Touch Panel: | 10 Point G+G Capacitive Touch Screen |
Fanless MarineTouch Panel PC Industrial 11.6 Inch 0-100% Brightness Control
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
PCAP Touch Panel PC 15 Inch Computer Intel I3/I5/I7 With RFID Reader / Face Recognition
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Fanless All In One Industrie Pc Touch Screen With RFID And Finger Printer
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
All In One Touch Panel PC 9 - 36V Voltage Power Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Voltage Power: | 9-36V |
| Ruggedized Levels: | NEMA 12, NEMA 4, IP52, IP54, IP65 Ratings For Front Panel |
64G Wall Mounted Flat Touch Panel PC All In One With RFID And Camera
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
VESA Mount Multi Touch Panel PC Windows Kiosk Waterproof For Hospital
| CPU: | Intel J1900 Quad Core |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB, Max. 8G |
| Storage: | 64G, 120G, 240G, Optional |

