All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
Multi Interactive Touch Panel PC Panel Mounted All In One Aspect Ratio 16/9
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
Stainless Steel Touch Panel Pc 10.4" RFID Card Reader Scanner Print Kiosk 300 Nits
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 800x600/1024x768 |
Widescreen 17.3" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor Industrial Panel IP65 Ultra Slim
| Cut-Out Dimensions: | 276.5×191.7mm |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
Professional Industrial Rugged Panel PC With LED Backlight , CE FCC Standard
| Size: | 12.1 Inch |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 248(H) X 186(V)mm |
| 24/7/365 Use: | Supported |
Flat Pro Capacitive Open Frame Touch Monitor For Industrial , 50000 Hours Lifetime
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Professional Panel Mount Lcd Monitor / Rugged Computer Monitor 50000 Hours MTBF
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Panel Mount Touch Screen Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Professional 1080P Touch Panel PC For Harsh Environment Industrial Usage
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 531.36(H)×298.89(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 24" |
DC12V Touch Monitor PC , Fanless Panel PC Resistive / Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 248(H) X 186(V)mm |
| Physical Resolution: | 800X600 |
Stainless Steel Rugged Panel PC Touchscreen IP65 / IP66 10.4 Inch Size
| Size: | 10.4 Inch |
|---|---|
| ARM Android: | RK3288(RK3368 Optional) |
| Windows: | X86 Windows Based |
IP65 Panel Rugged Industrial PC Computers Waterproof Connector 15.6" IR Touch Screen
| TFT Panel: | 15.6 Inch 1920*1080 1000nits Or 1500nits |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, HDMI Cable, Power Cable |
| Housing Type: | Aluminum Housing, Stainless Steel Optional |

