All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 502 Products.
Marine Grade Rugged Panel PC 15'' Full IP65 Waterproof Outdoor Sunlight Readable
| TFT Panel: | 15 Inch 1024*768 1000nits Or 1500nits |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
TFT Industrial All In One PC Touch Screen 7'' Linux Fanless Intel J1900/Z8350
| CPU: | Intel J1900 Quad Core 2.0Ghz, Intel Z8350 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 64G SSD Max. 1TB |
Embedded Touch Panel PC 7'' Windows 10 CE Linux Android 1024 X 600 Resolution
| CPU: | Intel Celeron J1900 2.0GHz |
|---|---|
| Memory: | 4G Up To 8G |
| Storage: | 64G SSD Up To 512GB |
High Brightness Marine Flush Mounted Rugged Panel PC Anti Shock Vibration
| Brightness: | 1000 Nits |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
| Bluetooth: | Optional |
NFC Card Reader Industrial Panel Pc Touch Screen For Self Service Kiosk
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
High Definition Open Frame Panel PC 17" 250 Nits With 1280x1024 Resolution
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.920(H) X 270.336(V)mm |
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
High Performance Flat Touch Screen Monitor , Industrial Touch Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Industrial Touch Panel Computer |
17 Inch Panel Mount Touch Screen PC LCD Monitor Anti Shock Control Knob On Front Panel
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1280 X 1024 |
IP65 Panel Rugged Industrial PC Computers Waterproof Connector 15.6" IR Touch Screen
| TFT Panel: | 15.6 Inch 1920*1080 1000nits Or 1500nits |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, HDMI Cable, Power Cable |
| Housing Type: | Aluminum Housing, Stainless Steel Optional |

