All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
12.1inch Stainless Rugged Panel PC Full IP67 IP69K Sealed Intel J4125 Windows 11 OS
| CPU: | Intel J4125 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
21.5" Fanless Industrial Touch Panel PC Computer I5-10310U Die Casting Aluminum Housing
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing Fanless |
|---|---|
| Communication: | 4G, 5G, WIFI, BT |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
Wide Screen Open Frame LCD Monitor 12.1 Inch , Industrial Touch Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
DC 9-36V Hmi Embedded Touch Panel PC 1024x768 With GPIO
| Native Resolution: | 800 X 600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
LPCM 23.8" Industrial Touch Panel Pc Android 7.1 For Commercial
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 23.8" |
PCAP Resistive Rugged Panel PC USB RS232 300nits Stainless Steel
| View Angels: | 85/85/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Capacitive |
1280x800 1000nits Fanless Industrial Panel Pc DC9-36V For Vehicle
| Native Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
VESA 350nits 11.6" FHD Industrial Tablet Pc Touch Screen DC 12V Input RK3288
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | RK3288, RK3399, Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
PCAP 1280x800 Rugged Touch Screen Pc MIL-STD-810G With Barcode Scanner
| Native Resolution: | 1280x800 1920*1200 Optional |
|---|---|
| Brightness: | 450nits, Sunlight Readable Optional |
| Processor: | Intel Cherry-Trail Z8350 Quad Core |
Waterproof IP65 Touch Screen PC Intel Skylake Core 19" Rugged Touch Screen Computer
| CPU: | Intel Skylake Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 19" |

