All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
DC12V 19in Industrial Android Panel PC Fully Enclosed Dustproof SATA
| Input Voltage: | DC12V 2.0 |
|---|---|
| Operation/Power Saving: | 30-50W |
| Mounting: | VESA Mount |
Waterproof Touch Screen Monitor 15 Inch 1500cd/m2 For Outdoor Displays
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 1500cd/㎡ |
| I/O: | All In One Cable With HDMI Input, USB Port, DC Input |
17 Inch Waterproof Touch Screen Monitor Brightness Control On Front
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 350cd/㎡, 1500cd/㎡ Optional, Brigtness Control On Front Bezel |
| I/O: | All In One Cable With HDMI Input, USB Port, DC Input |
RK3399 Open Frame Panel PC Android 11 With GPS 4G Module Bluetooth
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
IP65 Waterproof Panel PC 1080P HD Display Fanless Design
| Packaging Details: | foam,master carton |
|---|---|
| Delivery Time: | a month |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
10.1 Inch Industrial LCD Panel 1920×1080 With Capacitive/ Resistive Touch
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
TFT 65inch All In One Touch Panel PC With CE FCC RoHS Compliance
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Native Resolution/ Colors: | 1024 X 768/16.2M |
| Response Time: | 30ms |
OEM Industrial HMI LCD Touch Screen Computer mini All In One PC
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 10 working days |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
13.3" FHD Flat Panel PC RK3399 Android 11 4G RAM 32G ROM BT5.0
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080, 350nits |
|---|---|
| Applications: | Retail, Digital Signage, Automation, Security, Robots |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD/TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
Waterproof Dustproof 10.1 Inch Monitor Pure Flat Surface Aluminum Alloy Front Bezel And Back Casing
| Touch Screen: | 10-point Capacitive Touch |
|---|---|
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
| Working Temperature: | -10℃ To 60℃ |

