All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
High Definition Industrial Panel Mount Monitor / Rugged Lcd Monitor Capacitive Touchscreen
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Panel Mount Lcd Monitor |
Indoor / Outdoor Panel PC Touchscreen 15” 30 Watt With 10-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 304.13(H)×228.10(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 15" |
10.4 Inch IP65 Industrial Panel Mount Monitor 300nits With Aluminum Front Bezel
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Wide Screen Industrial Panel Mount Monitor 17.3” Industrial Lcd Panel CE FCC Listed
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| Product Name: | Industrial Lcd Panel |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
17" Industrial Touch Panel PC DC 12V 1280x1024 With Rugged Steel Housing
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 17" |
High Reliability 19 Inch Industrial Panel Mount Monitor Scratch Resistant Steel Chassis
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| MTBF: | 50000Hours |
Rugged Industrial Panel Mount Monitor High Definition With IR / PCAP / Resistive Touch
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Panel Mount Lcd Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Industrial 22 Inch Lcd Monitor , High Brightness Panel Mount Lcd Display
| Name: | Panel Mount Lcd Monitor |
|---|---|
| Size: | 22 Inch |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
All Steel Construction Touch Panel PC IP65 65" With Industrial Chassis
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 1428.48(H)×803.52(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 65" |
15 Inches Fanelss Touch Panel PC 1024 X 768 Resolution With 300 Nits Brightness
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 304.1(H) X 228.1(V)mm |
| Physical Resolution: | 1024 X 768 |

