All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
7 Inch Waterproof Touch Screen Computer Monitor PCAP Auto Dimming 1000 Nits WIFI BT
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |
7'' 1024x600 Wall Mount Touch Screen PC ID Recognition For Library
| CPU: | ARM Cortex RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 8G |
10.4" open frame panel PC with resistive touch pcap multi 10 touch
| Screen Diagonal: | 10.4 Inch |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) X 158.4(V)mm |
| Physical Resolution: | 800X600 |
true flat touch panel PC capacitive touchscreen industrial 17" all in one PC
| Model Name: | ITD17PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 17" |
capacitive touch screen bezel free 32" all in one PC with camera for photo booth
| Model Name: | ITD32PPCG1K** |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,ARM Android |
| Screen Diagona: | 32" |
Waterproof Rugged Panel PC 250 Nits 1280x1024 Resolution With Stainless Steel Housing
| Memory: | 2GB To 8GB Optional |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.920(H) X 270.336(V) Mm |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
High Precision 15.6 Touch Panel PC 20.25W Zero Bezel 10%-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Professional 17" Touch Panel PC 250 Nits With Aluminum Bezel Flat Surface
| Active Are: | 337.92(H)×270.34(V) Mm |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Aluminum Bezel Touch Display PC 19 Inch Industrial Touch PC 50000 Hours Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 376.3(H)×301.1(V) Mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
8.4" All In One Touch Panel PC VESA / Wall Mount 50000 Hours Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 170.4(H)×127.8(V) Mm |
| MTBF: | 50000Hours |

