All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
Industrial PCAP HMI Touch Panel PC Computer 32" WIFI Intel I5 7200U 2.5GHz AC110-240V
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 698.4(H)×392.9(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 32" |
Flat Bezel Panel Mount Touch Screen PC 8 Inch Industrial AIO Window J1900/I3/I5
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 800X600 |
Full IP67 Rugged Panel PC PCAP Multi Touch Android PC RK3288 2G RAM 8G Flash With Camera
| View Angels: | 80/80/60/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
Embedded Touch Rugged All In One PC IP66 Waterproof Outdoor 10.1'' Android 6.0 Light Sensor
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |
7 Inch Industrie Touch Panel Pc With Fingerprinter For Access / Door Control
| CPU: | Android RK3288, RK3188, RK3368 |
|---|---|
| Memory: | 2G |
| Storage: | 8G |
32" True Flat Zero Bezel HMI Touch Panel PC 1920*1080 Native Resolution
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920X1080 |
| LAN: | 1 X 10/100/1000Mbps Ethernet |
Stainless Steel 43 55 Inch IP65 Capacitive Touch Screen PC
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 43"55" Max. 65" |
42” bezel free capacitive Touch Panel PC industrial computer
| Screen Diagonal: | 43" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 930.24(H) ×523.26(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
13.3 inch touch panel PC zero bezel true front IP65 on the front panel
| Model Name: | ITD13PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 15" |
Full HD 1920X1080 Touch Panel PC / Computer With Resistive Pcap IR Touchscreen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 476.64(H)×268.11(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 21.5" |

