All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
19 inch industrial LCD touch monitor displays with VGA,DVI,HDMI input for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
14 Inch Android Touch Pc Industrial Computer RK3288 For POS Terminal
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080, 300nits |
|---|---|
| Applications: | POS, Retail, Digital Signage, Security, Building Management System |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
10.1" touch kiosk RFID NFC reader bulit-in QR scanner for self-payment Check-in machine Attendance machine Access control system
| Panel Size: | 10.1" |
|---|---|
| Reslution: | 1280*800 |
| Brightness: | 350cd/㎡(500~1000 Cd/㎡optional) |
6.5inch industrial grade chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA HDMI DVI input for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
oEM 75'' Industrial LCD Monitor Chassis VESA Mounting With Steel Housing
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
| Brightness (cd/m²): | 450cd |
IP65 Waterproof 12 Inch Rugged Tablet PC WIFI 4G Bluetooth Protable PC
| Inch: | 12.2 |
|---|---|
| Resolution: | 19200x1200 |
| Dimension: | 339.3 X 230.3 X 26mm |
10" Rugged Tablet PC IP65 Waterproof And Dustproof GPS WIFI 4G
| Inch: | 10.1 |
|---|---|
| Resolution: | 1200x1920 |
| Dimension: | 289.9 X 196.7 X 27.4mm |
400nits Rugged Portable Computer 13.3" Laptop 10hrs Indurance For Automotive Industry
| Resolution&Brightness: | 1920x1080, 400nits |
|---|---|
| Processor: | Intel® Core I5-1135G7 |
| Touch Panel: | Optional 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
Industrial Windows Tablet Computer 10.1 Inch 1200x1920 Rugged Mobile Devices
| Native Resolution: | 10.1 Inch IPS 16:10, 800x1280/1200x1920 |
|---|---|
| Processor: | Intel Atom X5 Z8350 |
| Touch Panel: | 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
Outdoor HD LCD Rugged IP 68 rating Tablet PC Windows10 8000mAh Battery PCAP All In One 10.1 Inch
| Resolution: | 1280 X 800 |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1'' |
| CPU: | Intel Cherry-Trail Z8350 Quad Core |

