All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 502 Products.
TFT 36.6'' Stretched Bar LCD Display Industrial Touch Screen Monitor with Android Display with RK3288
| Type: | TFT |
|---|---|
| Size: | 28.5" |
| Pixel Pitch: | 0.36375x0.36375mm |
All In One Rugged Panel PC 350 Nits Face Recognition Supported For Access Control
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 8" |
| Brightness: | 350 Nits |
10 Inch 350nits PCAP Android Touch Tablet Pc With RFID NFC
| CPU: | RK3288, RK3399, RK3368 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 10.1" |
21 Inch Industrial Panel Mount PC 1000cd/M2 ARM Based Linux Touch Computer
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080, 1000cd/㎡, 1500cd/㎡ Optional |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
7" panel PC NFC RFID card reader QR code 2D scanner embedded industrial panel PC pcap touch screen
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |
Heavy Duty Rugged Industrial PC Stainless Steel 27" Computer Intel J1900 8G RAM 120G SSD
| View Angels: | 89/89/89/89 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
10.1" Multi-Function Embedded PCAP Touch Panel PC | Industrial NFC/RFID/Fingerprint/Thermal Print Integrated Solution
| Active Area: | 216.96(H) X 135.6(V)mm |
|---|---|
| View Angle: | 85/85/85/85 |
| Input Voltage: | DC12V |
NFC Fingerprint Android Tablet PC 350cd/M2 RK3288 For Access Control
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | RK3288, RK3399 |
15 inch Touch Panel Computer built-in NFC/RFID/Camera WIFI finger printer
| Resolution: | 1024*768 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | ITD15PPCT5X*1-RFID/NFC |
| Brightness: | 250 Cd/m2 |
Waterproof Industrial Panel Pcs
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |

