All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
19" AIO industrial computer true flat surface pcap touch PC
| Model Name: | ITD19PPCG1K** |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,ARM Android |
| Screen Diagona: | 19" |
DC 12V 1024×768 All In One Industrie PC Touch Rugged Metal Housing
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 210.4(H)×157.8(V)mm |
| Screen Diagonal: | 10.4 Inch |
32" Industrie PC Touchscreen Ip65 Touch Panel Computer With LED Backlight
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 698.4(H)×392.9(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 32" |
1920X1080 All In One Industrie PC Touch Display 55" With IP65 Front Panel
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 1209.6(H)×680.4(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 55" |
Compact Structure Rugged All In One PC SS Aluminum Alloy Enclosure PCAP Touch
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 To 1500 Nits Optional |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
RK3399 21.5" Self Service Payment Kiosk 250nits FHD HDMI
| Touch Function: | Brand New Pcap Panel 10 Points Touch Supported |
|---|---|
| Display: | FHD HDMI Signal 1080P |
| Size: | 21.5inch 16:9 |
IP65 Front 86" Industrial Panel Mount Monitor Flat Surface 410 Nits Brightness
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Resolution: | 3840x 2160 |
12.1 Inch PCAP/PCT Touch Panel Computer Windows 7/10 PC With Thermal Printer And Proximity Reader
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB |
| Storage: | 64G SSD |
19" Integrated Buttons Operation Panel PC HMI industrial waterproof panel PC
| Packaging Details: | foam,master carton |
|---|---|
| Delivery Time: | a month |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
15.6" Multi-touch Screen pcap touch monitor VGA DVI HDMI input IP65 front VESA mount
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 3-7 Business Days |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |

