All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
15'' PCAP Arm-Mounted Operation LCD Panel PC All In One Fanless
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
8000mAh BT4.0 Rugged Tablet Pc Intel Z8350 Windows 10 Pro GPS NFC PCAP
| Native Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel Z8350 |
14" Durable Rugged Tablet PC Windows Mobile Device IP65 Waterproof
| Device Color: | Black |
|---|---|
| Power: | AC100V ~ 240V, Output DC 19V/3.42A/65W |
| Capacity: | 7.4V/6300mAh |
IP67 Waterproof 21.5 Inch Durable Rugged Industrial PC Pure Flat Bezel
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
High Brightness 250nits Open Frame LCD Monitor Touchscreen Panel
| Name: | Industrial Open Frame Monitor |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
High Brightness Daylight Readable Display Touch Screen 50000 Hours’ Lifetime
| Screen Diagonal: | 17.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
65" LCD Sunlight Readable Monitor , Large Lcd Touch Screen Monitor 1500 Cd/M² Brightness
| Screen Diagonal: | 65 Inch |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1428.48(H) ×803.52(V)mm |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
High Efficiency Open Frame LCD Monitor 1920*1080 For Kiosks Vending Machines
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
IPS Panel Open Frame LCD Monitor Display Steel Chassis With 49 Inch Size
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
| MTBF: | 50000Hours |
5.7inch Industrial LCD Monitor With Touch Optional 50000Hours MTBF
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |

