All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
Industrial Sunlight Readable LCD Monitor Display 21.5 Inch With 10-90% Humidity
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
high bright tft lcd 17 inch open frame monitor industrial grade
| Display Active Screen Size: | 337.92(H) ×270.34(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |
Industrial Open Frame Sunlight Readable LCD Monitor 24 Inch With 1000 Cd/M² Brightness
| Screen Diagonal: | 24 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
High Brightness Open Frame Touch Display 49'' Steel Construction Designed
| Screen Diagonal: | 49 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
Big Industrial Sunlight Readable LCD Monitor , Daylight Viewable Monitor 75 Inches Size
| Screen Diagonal: | 75 Inch |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1651.6(H) × 930(V) Mm |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
17" Industrial Panel Mount Monitor With Resistive Pcap IR SAW Touchscreen
| IP Rating: | IP65 On The Front Panel |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.92 (H) ×270.34(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
VESA mount wall mount chassis 43" sunlight readable industrial LCD monitor
| Screen Diagonal: | 43" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 945.8(H) ×534.02(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
high brightness 1500 nits 27" industrial monitor
| Screen Diagonal: | 27" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 597.60(H) ×336.15(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
High Performance Kiosk Open Frame Touch Monitor 1024×768 Resolution
| Display Active Screen Size: | 304.13(H) ×228.10(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1024×768 |
NFC Reader Rugged Tablet Computer Windows Linux GPS BT 4G Battery 1280x800
| Native Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Brightness: | 450nits |
| Processor: | Intel Cherry-Trail Z8350 Quad Core |

