All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 10 1 industrial touch screen panel pc ] match 500 Products.
21.5 inch industrial rear mount SAW touch LCD Monintor with VGA,DVI,HDMI input for industrial control, koisk
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
Vandal Proof High Resolution LCD Monitor Display Weather Resistant Metal Housing
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Industrial 75inch IR Touch AIO PC Monitor X86 system Android OS Exhibition Digital Signage Displays
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 75'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
15" Industrial HMI Touch Panel PC for CNC Machine Control System Wide DC Support
| Resolution: | 1024*768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| CPU X86 Solution: | Intel Celeron J1900/J4125/J6412 2.0GHz |
High Efficiency Open Frame LCD Monitor Waterproof HDMI Input 15 Inch Size
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Feature: | Waterproof |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
High Efficiency Sunlight Readable LCD Monitor , Rugged Touch Screen Monitor
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
17.3 inch industrial chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA,DVI, HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
10.1" touch kiosk NFC RFID card reader IP65 pure flat surface aluminum front bezel bulit-in camera and thermal printer face recognition
| Native Resolution: | 1280*800 |
|---|---|
| Brightness: | 350 Nits |
| CPU: | Intel J1900,J6412,i3,i5,Android |
Stainless Steel Rugged Industrial PC 65" With High Bright PCAP Resistive iR Touch
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 400 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
ITD 32”Industrial Chassis LCD Monitor Supports AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding, High Brightness, Auto-Dimming
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Screen Size: | 10.4" |
| Products Status: | Stock |

