All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 12 1 pcap touch monitor ] match 158 Products.
21.5" 250cd/m2 4096×4096 Halo Capacitive Touch Screen 26W
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
12.1 inch industrial chassis LCD touch monitor displays with VGA,DVI,HDMI input for koisk,gaming
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Rugged Sunlight Readable LCD Monitor Multi Touch Display Panel Mounted High Bright 17 Inch
| Size: | 17 Inch |
|---|---|
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |
| Active Area: | 337.92(H) X 270.33(V) Mm |
Flush Mount Pcap Industrial Touch Screen Monitor True Flat Vandal Proof 10-21.5"
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
|---|---|
| 24/7/365 Use: | Supported |
| Viewing Angle: | 80/80/60/70 |
12.1-inch Waterproof Fishing Monitor Rugged Marine Display for Anglers
| Size: | 12.1” |
|---|---|
| Active Area: | 258.048(H) ×161.28(V)mm |
| Native Resolution: | 1920×1200 |
19 Inch Industrial LCD Touch Screen Monitor IP65 For Banking Automation
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
ITD 7-65inch Rugged Industrial LCD touch display panel pc touch screen
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
Rugged IP65 IP66 Industrial LCD Monitor PC Touch Screen Panel Module
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
High Performance Flat Touch Screen Monitor , Industrial Touch Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Industrial Touch Panel Computer |
Embedded Mount Industrial Touch Screen Monitor With 10 Multi Touch Points
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |

