All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 12 1 pcap touch monitor ] match 156 Products.
1000nits Chassis PCAP Touch Monitor Sunlight Readable 1024×768 ITD 12.1'' Industrial Grade
| Ip Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Power Supply: | External AC-to-12VDC Power Adapter With Universal/ |
| Display Resolution: | 1024×768 |
13.3" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor Android Windows Panel PC
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 336.4mm Height: 214mm Depth: 30.8mm |
| Weight: | 2.3Kg / 4Kg (Approx.) |
15.6" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor FHD Industrial LCD Screen Display
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 388.46mm Height: 240.46mm Depth: 40.7mm |
| Weight: | 2.64kg |
12.1'' Industrial Touch Monitor 800*600 Resolution 50000 Hours' Lifetime
| Name: | Industrial Grade LCD Panel |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Vandal Proof Industrial Lcd Panel , 17" Pcap Touch Monitor True Flat Aluminum Bezel
| Inch: | 17 |
|---|---|
| Active Area: | 337.92(H) X 270.33(V) Mm |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
17 Inch Industrial Panel Mount Monitor Pcap Touch Flat Screen Long Life Cycle
| Screen Diagonal: | 17 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |
High Performance Touch Panel PC 12.1'' Widescreen With 50000 Hours' Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 261.12(H)×163.2(V)mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
VESA 15W 300nits Industrial Lcd Touch Monitor DC9-36V For Vehicles
| Size: | 15.6" |
|---|---|
| Contrast: | 800:1 |
| Viewing Angles: | 85/85/85/85 |
DC12V Touch Monitor PC , Fanless Panel PC Resistive / Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 248(H) X 186(V)mm |
| Physical Resolution: | 800X600 |

