All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 12 1 pcap touch monitor ] match 157 Products.
12.1" 1500nits high bright outdoor robust stainless steel full IP66/IP67 waterproof touch Panel PC computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
All In One Touch Panel PC 9 - 36V Voltage Power Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Voltage Power: | 9-36V |
| Ruggedized Levels: | NEMA 12, NEMA 4, IP52, IP54, IP65 Ratings For Front Panel |
12.1" Sunlight Readable LCD Monitor Capacitive Touch Flat Zero Bezel VGA/HDMI Video Input
| Physical Resolution: | 1280×800 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
High Bright Touchscreen Sunlight Readable LCD Monitor 12.1" Widescreen Open Frame
| Physical Resolution: | 1280×800 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
Rugged IP67 Stainless Steel Industrial Panel Mount Touch Screen PC Intel J1900/I3/I5/I7
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
|---|---|
| CPU: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
| Serial Port: | 1XCOM |
FHD Industrial Panel Mount Monitor Lcd Panel VESA VGA DVI HDMI Input Sunlight Readable Monitor
| Active Area(mm): | 344.16(H)x 193.59(V) |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
Zero Bezel Sunlight Readable Monitor Alluminum Alloy 15" Capacitive Resistive Touch Screen
| Inch: | 15 |
|---|---|
| Resolution: | 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 362.6×283mm |
Widescreen 17.3" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor Industrial Panel IP65 Ultra Slim
| Cut-Out Dimensions: | 276.5×191.7mm |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
1280x800 RS232 Open Frame Lcd Display 12.1" 1000nits industrial
| Native Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits Optional |
| Touch Panel: | Capacitive, Resistive Touch, IR Touch, SAW |

