All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 12 1 pcap touch monitor ] match 157 Products.
industrial grade 12.1" open frame monitor high bright touchscreen display
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 246.0(H) ×184.5(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
12.1" IP65 front pure flat screen VGA HDMI input panel mount wall mount pcap touch monitor industrial touch display
| Housing Material: | Aluminum, SGCC |
|---|---|
| Outline Dimensions: | 376.1 X 285.3x 43.3mm |
| Weight: | 2.43kg |
1000 Nits 12.1" Widescreen LCD Monitor Sunlight Readable Easy To Install
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 261.12(H) ×163.2(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
Flat Touch Screen Computer Monitor 8" Pcap - Multi Resistive Touch High Bright Optional
| Native Resolution: | 800x600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Viewing Angle: | 70/70/50/70 |
| Input Signal Connectors: | VGA,DVI,HDMI |
12.1” Panel Mount LCD Monitor High Brightness 1000 nits
| Screen Diagonal: | 12.1 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 246.0(H) ×184.5(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
IP65 Front Industrial Panel Mount Monitor 10.1" Aluminum Bezel True Flat Surface
| Inch: | 10.1" |
|---|---|
| Resolution: | 1366x768 |
| Contrast Ratio: | 16:9 |
USB / RS232 Port Rugged Panel Mount Touch Screen Monitor 19" VGA/DVI/HDMI Input
| Inch: | 19 |
|---|---|
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Native Resolution: | 1280x1024 |
High Brightness Full HD Industrial Panel Mount Monitor 21.5" Flat Bezel IP65 Front
| Inch: | 21.5" |
|---|---|
| Resolution:: | Full HD 1920X1080 |
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |
11.6 Inch 1080P Wide Screen Industrial Panel Mount Monitor 50000 Hours MTBF
| Screen Diagonal: | 11.6 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
RS232 17" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor 1024x768
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |

