All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 12 1 pcap touch monitor ] match 157 Products.
Rugged Industrial Panel Mount Monitor Multi Touch Display Panel Waterproof IP65 Front
| Inch: | 15 |
|---|---|
| Active Area: | 304.12(H)x 228.09(V) Mm |
| Native Resolution: | 1024x768 |
Durable Panel Mount Lcd Monitor 10.4'' Aluminum Bezel True Flat Surface IP65 Front
| Inch: | 10.4" |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |
Full HD Rugged Lcd Monitor , 11.6" Industrial Flat Screen Monitor VESA Wall Mount Optional
| Inch: | 10.4" |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |
Aluminum Bezel Sunlight Readable Display 19" Panel Mounted LCD Touch Monitor True Flat
| Size: | 19 Inch |
|---|---|
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V) Mm |
| Resolution: | 1280 X1024 |
24" Sunlight Readable LCD Monitor IP65 / IP66 Sealed With PCAP Touch Screen
| Size: | 24" |
|---|---|
| Active Area: | 527.04(H) X 296.46(V)mm |
| Optional: | IR Touch, AR/AG Protective Glass |
1500nits 12.1” Sun Readable LCD Display Industrial Grade AR AG Coating Treatment
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Panel Mount Industrial Touch Screen Monitor 12.1 Inch 800×600 Physical Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Small Industrial LCD Monitor 10.4'' 12.1'' Display Link Chip Powered By One USB Port
| Housing Material: | Steel Chassis, Flat Surface Optional |
|---|---|
| Chip: | Displaylink |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mounting Optional |
Rugged Stainless Steel Lcd Touch Screen Monitor Industrial Grade 12.1 Inch
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver/Black |
| Housing Type: | VESA Mount |
High Performance Kiosk Open Frame Touch Monitor 1024×768 Resolution
| Display Active Screen Size: | 304.13(H) ×228.10(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1024×768 |

