All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 12 1 pcap touch monitor ] match 157 Products.
Android AIO RFID Fingerprint Reader Panel PC Touchscreen Multi Mounting Methods
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
sunlight readable lcd monitor resistive/IR/pcap touchscreen 21.5" open frame monitor
| Screen Diagonal: | 21.5" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 476.64(H) ×248.25(V) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
Front Panel IP65 PCAP NEM 17.3" Industrial Lcd Monitor
| Input: | VGA/HDMI/DVI |
|---|---|
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
| Touch Interface: | USB/RS232 |
Flush / Rear Mount Industrial Touch Screen Monitor HMI Interface 17"
| Native Resolution: | 1280 X 1024 |
|---|---|
| Bright: | 250 Nits |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
High Brightness Optional Industrial All In One PC Integrated Intel Android Processor
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(W) X 158.4(H)mm |
| Physical Resolution: | 1024 X 768 |
FHD Industrial Touch Screen Monitor , 21.5" Industrial TFT Lcd Panel Display
| Widescreen: | Yes |
|---|---|
| Outline Dimension: | Width: 527mm Height: 325mm Depth: 43mm |
| Packing Dimension: | 560(W) × 430(H)×140(D)mm |
2025 23.6'' Round Industrial Multi PCAP Touch LCD All-In-One Panel PCs with ARM & X86 Wide Operating Temperature High-Resolution Monitor
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
43" Pure Flat LCD Industrial Touch Screen Monitor IP65 NEMA 4 Capacitive Touch Screen
| Input: | VGA/HDMI/DVI |
|---|---|
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
| Touch Interface: | USB/RS232 |
TFT LCD Monitor Stretched LCD Display 7.36" Ultra Wide Open Frame Steel Chassis Housing
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Interactive LCD Display 24" Touch Screen TV with High Resolution and VESA Rear Mount
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |

