All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 12 1 pcap touch monitor ] match 158 Products.
Interactive LCD Display 24" Touch Screen TV with High Resolution and VESA Rear Mount
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |
7'' Embedded Industrial LCD Monitor Rugged HD All In One Fanless Touchscreen PCs PCAP
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
8'' Embedded Industrial LCD Rugged Monitor HD All In One Fanless Touchscreen PCs
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.4'' Embedded Rugged Industrial LCD Monitor HD All In One Fanless Touchs PCs
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.4'' Embedded LCD Rugged HD Panel Mount Monitor All In One Fanless PCs Resistive
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.1" terminals all-in-one solution touch panel PC with NFC RFID card reader built-in Web camera for door entrance attendance management
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V,DC9-36V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, PCAP Touch, AR/AG/AF Tempered Glass |
65" LCD Sunlight Readable Monitor , Large Lcd Touch Screen Monitor 1500 Cd/M² Brightness
| Screen Diagonal: | 65 Inch |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1428.48(H) ×803.52(V)mm |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
IP65 Front Panel Sunlight Readable LCD Monitor VGA / DVI / HDMI Input
| Physical Resolution: | 800×600(1024×768 Optional) |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
Widescreen Open Frame TFT Display , Sun Readable Lcd Display FCC ROHS Listed
| Display Active Screen Size: | 344.232(H) × 193.536(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1366×768(1920×1080 Optional) |
high bright tft lcd 17 inch open frame monitor industrial grade
| Display Active Screen Size: | 337.92(H) ×270.34(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |

