All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 12 1 pcap touch monitor ] match 157 Products.
7 Inch Panel Mount LCD Monitor With Projected Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 7 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1024×600 |
12.1" Daylight Readable Lcd Monitor , Sunlight Readable Display View Angels
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 800×600(1024×768 Optional) |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
86 Inch 4K Panel Mount Touch Screen Monitor True Flat Surface With OPS Pluggable PC
| Material: | Aluminum Profile And Steel Back Chassis |
|---|---|
| Inputs: | VGA, DVI, HDMI |
| Touch Type: | PCAP Touch/IR Touch |
Outdoor Sun Readable Lcd Display Touch Screen 12.1 Inch 1000 Nits 1500 Nits TFT
| Screen Diagonal: | 12.1 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 800X600, 1024X768 Optional |
IoT 18.5 Touch Screen Monitor Industrial LCD Monitor High Brightness 1000nits
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
IP66 Rugged Stainless Steel Sunlight Readable LCD Monitor Complete Custom Design
| Size: | 15.6" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Power Input: | DC12V |
250nits 1024x768 8"-21.5" Industrial Panel Mount Monitor
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
DVI 350nits 15in Industrial Touch Screen Monitor For Automation
| Size: | 15" |
|---|---|
| Contrast: | 700:1 |
| Viewing Angles: | 80/80/70/70 |
Open Frame 17 Inch LCD Monitor Capacitive Touch Screen For CNC Automation
| Housing Material: | Open Frame , Flat Screen, Flange Design |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Mounting Type: | Flush Mount With Side Brackets, VESA Mounting |
High Bright Sunlight Readable LCD Monitor True Flat Bezel Panel Mounted 15" Size
| Bluetooth: | Optional |
|---|---|
| Size: | 15 Inch |
| Active Area: | 304.12(H)x 228.09(V |

