All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 15 6 touch lcd panel pc ] match 123 Products.
1920X1080 All In One Industrie PC Touch Display 55" With IP65 Front Panel
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 1209.6(H)×680.4(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 55" |
Black Shell Industrial Touch Screen Monitor Low Power For Koisk , 250nits Brightness
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
Weatherproof Dual Outdoor LCD Display Kiosk 1500 Nits Waterproof Advertising Screen
| MTBF: | 50000Hours |
|---|---|
| Operating Temperature: | -20~55°C(Fan-Cooling); -40~55°C (Air Condition Built-in) |
| 24/7/365 Use: | Supported |
8” Flat Bezel All In One Tablet PC PCAP Touch HMI POE GPIO Android Panel Bluetooth
| Inch: | 8" |
|---|---|
| CPU: | ARM Quad Core RK3288,Main CPU Frequency:1.8GHz |
| GPU: | Mali-T764 GPU |
11.6" Pcap Industrie PC Touchscreen Ip65 X86 Based Anti - Vibration 400 Nits
| Touch Panel: | Projected Capacitive Touch Panel With 10 Multi Touch Points |
|---|---|
| Active Area: | 256.125(H) X 144(V)mm |
| Native Resolution: | 1366 X 768 |
Industrial Panel Mount Touch Screen PC 7 Inch Android High Brightness AC100-240V
| CPU: | ARM Android RK3288 1.8GHz |
|---|---|
| Memory: | 2G, Up To 4G |
| Storage: | 8G Up To 32G |
7" panel PC NFC RFID card reader QR code 2D scanner embedded industrial panel PC pcap touch screen
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |
OEM ODM High Brightness Sunlight Readable LCD Monitor Flat Bezel Panel
| Resolution: | 1820 X 1024 |
|---|---|
| Screen Size: | 15",17",19",15.6" |
| Brightness: | 1000nits,1500nits |
0.10167x0.305mm Pixel Pitch Stretched Bar LCD Monitor 23.1" Shelf Edge Design
| Size: | 23.1" |
|---|---|
| Active Area: | 585.6(H) X 48.19(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 158 |
Widescreen Open Frame TFT Display , Sun Readable Lcd Display FCC ROHS Listed
| Display Active Screen Size: | 344.232(H) × 193.536(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1366×768(1920×1080 Optional) |

