All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 17 tft industrial pc monitor ] match 23 Products.
Embedded Mounting Industrial PC Monitor 17" Capacitive Touch Screen Vandal Proof
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Embedded Mounting, VESA Mounting |
17 Inch Waterproof Touch Screen Monitor Brightness Control On Front
| Housing Material: | Steel Chassis With Anti-rust |
|---|---|
| Brightness: | 350cd/㎡, 1500cd/㎡ Optional, Brigtness Control On Front Bezel |
| I/O: | All In One Cable With HDMI Input, USB Port, DC Input |
Computer Windows Linux Rugged Panel PC IP65 IP67 Waterproof Touch Screen High Brightness
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
Widescreen 17.3" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor Industrial Panel IP65 Ultra Slim
| Cut-Out Dimensions: | 276.5×191.7mm |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
17" High Reliability Rugged All In One PC Sunlight Readable DC12V 34 Watt Power
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
Fanless All In One Industrie Pc Touch Screen With RFID And Finger Printer
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
17.3" Industrial AIO HMI Android Panel PC Bluetooth
| OS: | Android 9 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃ |
| CPU: | Dual Cortex-A72+Quad Cortex-A53 |
262K IP65 Panel PC Solusions TFT LCD Touch screen Monitor Screen Panel
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
high bright tft lcd 17 inch open frame monitor industrial grade
| Display Active Screen Size: | 337.92(H) ×270.34(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |
OEM ODM High Brightness Sunlight Readable LCD Monitor Flat Bezel Panel
| Resolution: | 1820 X 1024 |
|---|---|
| Screen Size: | 15",17",19",15.6" |
| Brightness: | 1000nits,1500nits |

