All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 21 5 ip65 panel pc ] match 72 Products.
OEM 8'' Industrial HMI LCD Touch Display Panel Pc Touch Screen Minitor All-In-One Mini Computer
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 10 working days |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
Professional 21" Sunlight Readable LCD Monitor 20W 1920x1080 Resolution
| Screen Diagonal: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
1920×1080 Rugged Touch Screen Computer Monitor J1900 Easy To Install
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
industrial fat panel LCD monitor capacitive touch screen IP65 front
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900 |
High Performance Flat Touch Screen Monitor , Industrial Touch Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Industrial Touch Panel Computer |
12.1'' Industrial Touch Monitor 800*600 Resolution 50000 Hours' Lifetime
| Name: | Industrial Grade LCD Panel |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Panel Mount Industrial Touch Screen Monitor 12.1 Inch 800×600 Physical Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
rugged 7 inch android tablet 1000nits sunlight readable with fingerprint
| LCD: | 7 Inch IPS 16:10, 800x1280, 1000nits |
|---|---|
| Processor: | Qualcomm Snapdragon(OCTA Core), 2.0GHz |
| Touch Panel: | 5 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
Vandal Proof High Resolution LCD Monitor Display Weather Resistant Metal Housing
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Ultra Wide 14.9" Stretched Bar LCD Monitor Standalone Network Digital Signage Industrial Monitor
| Size: | 14.9" |
|---|---|
| Active Area: | 360.94(H)x 109.98(V) Mm |
| Resolution: | 1280 X 390 |

