All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 21 5 ip65 panel pc ] match 72 Products.
21.5" Sun Viewable FHD IP66 Panel PC Weatherproof Stainless Steel Robust Touch Panel PC
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| NAME: | IP66 Panel PC |
| Housing Type: | VESA Mount |
21.5" SS316 Android Touch Panel PC Full IP66 IP67 RS232
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
21.5" Fanless Industrial Touch Panel PC Computer I5-10310U Die Casting Aluminum Housing
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing Fanless |
|---|---|
| Communication: | 4G, 5G, WIFI, BT |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
21.5 Inch 250nits Android Touch Pc 4G WIFI PCAP Touch For Medical
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
IP69K Waterproof Stainless Steel Panel PC Rugged HMI For Automation Food Industry
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
Aluminum Alloy Rugged Panel PC Industrial Panel Computer Waterproof Dustproof IP68
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
21 Inch Industrial Panel Mount PC 1000cd/M2 ARM Based Linux Touch Computer
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080, 1000cd/㎡, 1500cd/㎡ Optional |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
Industrial Touchscreen Android Tablet 8 Inch PoE Panel PC For Automation
| Native Resolution/Brightness: | 1024 X 768, 1280x 800 OPTIONAL 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
21.5 Inch FHD Industrial PC Touch Screen Monitor HDMI Input DC 9-36V Input
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC9-36V Input |
PCAP Resistive Rugged Panel PC USB RS232 300nits Stainless Steel
| View Angels: | 85/85/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Capacitive |

