All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 21 5 ip65 panel pc ] match 72 Products.
Windows Based Touch Panel PC With 10 Touch Capabilities Industrial Mounted
| CPU: | Intel Core I7 |
|---|---|
| Size: | 15-inch |
| Native Resolution: | 1920x1080 |
Sunlight Readable 1000nits 21.5" Pcap Touch Panel PC ITD
| CPU: | Intel J1900 I3/i5/i7 Processor |
|---|---|
| Storage Temperature: | -20~70℃ |
| Resolution: | 1920 X 1080 |
Intel J1900 I3 I5 I7 Embedded 15.6" Industrial Panel PC 250nits
| CPU: | Intel® Core I3/i5/i7 Processor |
|---|---|
| Storage Temperature: | -20~70℃ |
| Resolution: | 1366 X 768 Or 1920 X 1080 |
Linux Intel Z8350 AIO Touch Panel PC LCD Computer DC 12V 220W
| Native Resolution: | SVGA,XGA, FHD, UHD |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
Full HD 1920X1080 Touch Panel PC / Computer With Resistive Pcap IR Touchscreen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 476.64(H)×268.11(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
ip65 panel pc 21.5 inch stainless steel 304 for food industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" 250nits, 1000nits 1500nits Optional |
21.5 Inch Durable Rugged Panel PC Dustproof With 1920X1080 Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
IP67 Waterproof 21.5 Inch Durable Rugged Industrial PC Pure Flat Bezel
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
Computer Windows Linux Rugged Panel PC IP65 IP67 Waterproof Touch Screen High Brightness
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |
Aluminum Alloy Pure Flat Bezel IP65 Front Resistive Pcap Touch Industrial PC Panel Mounted PC
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits,1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |

