All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 21 5 ip65 panel pc ] match 72 Products.
All In One Rugged Panel PC 350 Nits Face Recognition Supported For Access Control
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 8" |
| Brightness: | 350 Nits |
21.5”Fully IP66 & IP67 Rated Stainless Steel Waterproof Panel PC Industrial All-in-One
| Touch Screen: | Resistive,pcap Touch Optional |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,J6412,i3,i5,i7,Andriod |
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
1000nits 8in Fanless All In One PC IP65 Stainless Steel Touchscreen Computer
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 8" |
Marine Wall Mount Touch Screen PC 1000 Nits Brightness Projected Capacitive Touch
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1024X768 |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
High Resolution Industrial Panel Mount Monitor 21.5 Inch VGA / HDMI / DVI Connectors
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
17 Inch Panel Mount Touch Screen PC LCD Monitor Anti Shock Control Knob On Front Panel
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1280 X 1024 |
Rugged IP65 IP66 Industrial LCD Monitor PC Touch Screen Panel Module
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
Linux Industrial Touch Screen PC Ubuntu 18.04 IP65 Front PCAP For Automation
| Native Resolution: | 1024×768~1920×1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel Z8350, Intel I3/i5/i7 5th, 6th, 7th, 8th Gen. |
Industrial Sunlight Readable LCD Monitor Display 21.5 Inch With 10-90% Humidity
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |

