All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 6 5 industrial lcd touch screen monitor ] match 111 Products.
Widescreen 10.1" Touch Panel PC All In One Intel X86 Windows Android
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 216.96(H)×135.6(V) Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
IP65 Front Industrial Touch Panel PC Fully Integrated Marine Display 11.6” Size
| Native Resolution: | 1366 X 768 |
|---|---|
| Serial Port: | 1 X COM |
| USB Port: | 4 X USB |
IP65 Front Industrial Panel Mount Monitor 10.1" Aluminum Bezel True Flat Surface
| Inch: | 10.1" |
|---|---|
| Resolution: | 1366x768 |
| Contrast Ratio: | 16:9 |
Durable Panel Mount Lcd Monitor 10.4'' Aluminum Bezel True Flat Surface IP65 Front
| Inch: | 10.4" |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 80/80/80/80 |
32'' Sunlight Readable Industrial Grade Open Frame LCD Monitor With High Brightness 2500 Nits
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.1'', 11.6'', 13.3'', 15.6'', 17.3'',21.5'', 24'', 27'', 32'' Embedded Rugged Industrial LCD Monitor HD Full IP65/66 waterproof Fanless PCAP Touch display
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.1'', 11.6'', 13.3'', 15.6'', 17.3'',21.5'', 24'', 27'', 32'' Embedded Rugged Industrial LCD Monitor HD Full IP65/66 waterproof Fanless PCAP Touch display
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
0.10167x0.305mm Pixel Pitch Stretched Bar LCD Monitor 23.1" Shelf Edge Design
| Size: | 23.1" |
|---|---|
| Active Area: | 585.6(H) X 48.19(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 158 |
2G/4G SD Ram 13.3" Touch Panel PC Full HD High Brightness With NFC Reader Touch Kiosk
| Model Name: | ITD13PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| CPU: | ARM Quad-Core RK3368 Cortex-A53 |
Android Touch Panel PC Zero - Bezel True Flat 15.6" NFC/RFID Reader For Smart Access Control
| Model Name: | ITD156PPCT5KE1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Resolution: | Full HD 1920X1080 |

