All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 6 5 industrial lcd touch screen monitor ] match 111 Products.
High Brightness Full HD Industrial Panel Mount Monitor 21.5" Flat Bezel IP65 Front
| Inch: | 21.5" |
|---|---|
| Resolution:: | Full HD 1920X1080 |
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |
42"/43" Open Frame Sunlight Readable LCD Monitor High Brightness Black Color
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | 43" High Brightness Open Frame Lcd Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
OEM ODM High Brightness Sunlight Readable LCD Monitor Flat Bezel Panel
| Resolution: | 1820 X 1024 |
|---|---|
| Screen Size: | 15",17",19",15.6" |
| Brightness: | 1000nits,1500nits |
TFT Display 5.7inch Monitor Touch Open Frame commercial users
| Screen Size: | 5.6'' |
|---|---|
| Resolution: | 640 X 480 |
| Pixel Pitch: | 640 X 480 |
7 Inch Industrie Touch Panel Pc With Fingerprinter For Access / Door Control
| CPU: | Android RK3288, RK3188, RK3368 |
|---|---|
| Memory: | 2G |
| Storage: | 8G |
Android Tablet Industrial Touch Monitor PC Pad GPIO 1920x1080 ARM Quad Core RK3368 Cortex A53
| CPU: | ARM Quad-Core RK3368 Cortex-A53 |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Active Area: | 256.32(W) X 144.18(H) |
Industrial 75inch IR Touch AIO PC Monitor X86 system Android OS Exhibition Digital Signage Displays
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 75'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
High Precision 15.6 Touch Panel PC 20.25W Zero Bezel 10%-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Multi Touch Industrial Panel PC 10.1" Android Widescreen With NFC RFID Reader
| Model Name: | ITD101PPCT5KE1 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |

