All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 6 5 industrial lcd touch screen monitor ] match 111 Products.
8" rugged tablet waterproof IP65 Android windows industrial tablet
| Inch: | 8 |
|---|---|
| Resolution: | 800 X 1280 |
| Dimension: | 227.7 X 150.8 X 24.7mm |
VESA Mount Multi Touch Panel PC Windows Kiosk Waterproof For Hospital
| CPU: | Intel J1900 Quad Core |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB, Max. 8G |
| Storage: | 64G, 120G, 240G, Optional |
15.6" Rugged Waterproof IP67 Sunlight Readable Touch Monitor For Fishing
| Features: | Fanless, Noise Free, Optically Bonded, Anti-glare And Anti-UV |
|---|---|
| Failure Rate: | 0.3% |
| Input Singal: | Waterproof HDMI |
15" high brightness sunlight readable touchscreen chassis monitor display 1000nits LED backlight
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mount |
17 Inch Industrial Panel Mount Monitor Pcap Touch Flat Screen Long Life Cycle
| Screen Diagonal: | 17 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |
11.6 Inch 1080P Wide Screen Industrial Panel Mount Monitor 50000 Hours MTBF
| Screen Diagonal: | 11.6 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
18.5" Full IP67 Aluminum Fanless Fishing Touch Monitor with 1500nits Sunlight Readable Display
| Display Type: | TFT LCD (supports Polarized Sunglasses |
|---|---|
| Mtbf: | 50000Hours |
| Mounting Options: | Side Mount For U Shaped Stand |
10.1 inch industrial flush mount PCAP touchscreen LCD Monintor Display with DVI,VGA,HDMI input for industrial use
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Flush Mount, Rear Mount |
Energy Saving 32'' Open Frame Panel Mount Touch Monitor Widescreen Lcd Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | 32" High Brightness Open Frame Lcd Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
55" 65" VESA Sunlight Readable LCD Monitor 1000nits 1500nits 138W
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | 32" High Brightness Open Frame Lcd Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |

