All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one computer monitor ] match 252 Products.
1.8GHz 10.1” Android Tablet PC , Industrial Grade Touch Monitor PC Aluminum Flat Bezel AIO
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Video Decoder: | 4K VP8 And 4K 10bits H265/H264 |
| Media Format: | Supports RMVB,FLV,MPEG1/2/4,AVI,WMV,MOV,MP4,TS,etc |
11.6" Touch Monitor PC Aluminum Alloy Intel i5 PCAP Flat Bezel Panel Mount
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 11.6" |
| Active Area: | 256.125(H) X 144(V)mm |
High Performance Touch Panel PC 12.1'' Widescreen With 50000 Hours' Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 261.12(H)×163.2(V)mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
ITD IP67 Embedded Industrial PC Rugged LED Touch Monitor Solutions
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm, suitable for international shipping |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| Supply Ability: | 10000 PCS Per Month |
ITD 7-65inch Rugged Industrial LCD touch display panel pc touch screen
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |
ITD IP65/66/67 Embedded Industrial PC Rugged LED Touch Monitor Solutions Waterproof Box Android PC-RK3588
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm, suitable for international shipping |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
| Supply Ability: | 10000 PCS Per Month |
Stainless Steel Rugged Panel PC Resistive / Capacitive Touch Screen 17" High Brightness
| View Angels: | 85/85/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | Capacitive |
22 Industrial Touch Screen Computer Displays High Definition For Industrial Control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
65'' Industrial Rugged 65-Inch Smart Multi-Touch AIO PC Aluminum 400 cd/㎡
| Screen Size: | 65" |
|---|---|
| Interface Type: | IR Touch |
| Warranty: | 2 Years |
Computer Screen Stretched Monitor Display , 8" Resized Stretched LCD Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |

